HUDEBNÍ KURZY

MUZIKÁLOVÝ ZPĚV & VÝUKA HRY NA KLAVÍR


PRVNÍ LEKCE 11.LEDNA 2019 proběhla! podívejte se na fotky:Info pro rodiče : ať si děti, prosím, donesou na hodinu vhodnou obuv - lehké cvičky nebo špičky nebo odlehčenou sportovní obuv (do místnosti) a pohodlné oblečení - legíny / sukínku a legíny / pružné kalhoty nebo tepláky - nebo jakékoli jiné pohodlné oblečení vhodné k pohybu.


MUZIKÁLOVÝ ZPĚV


Pátky od 16 hodin - mladší školní děti.

Pátky od 17 hodin - slečny 12-17 let.

Jana Borková a Adéla Wegschmiedová nabízí hravou a netradiční koncepci výuky zpěvu, tance a herectví způsobem, který Vaše děti nadchne. Výuka je koncipována vysoce kreativním a profesionálním způsobem, který zohledňuje individuální preference Vašich dětí. Kurz je připraven pro malé skupinky dětí.

Koncepce hodiny:

  • Hodina bude začínat krátkou pohybovou rozcvičkou, která navodí příjemnou atmosféru, během které se děti uvolní. Tato rozcvička bude akcentovat navození příjemné nálady a uvolnění celého svalového aparátu s hudební kulisou.
  • Krátké a cílené rozezpívání spojené s rytmizací hravou formou podpoří kreativitu dětí. Vedle hravých technických cvičení zahrnuje i interaktivní způsob práce s výrazem a rytmem. Např. tleskáme do rytmu, opakujeme rytmus po lektorovi, odpovídáme melodicky lektorovi na otázku - jaký si měla dnes den? apod...... Zapojíme celé tělo a rytmizaci fráze - Dnes je krásný den - opakujeme tuto frázi v různých variacích.
  • nácvik krátké choreografie v písni z hudebních pohádek nebo muzikálů (Princové jsou na draka, muzikál Rebelové, hudební hry Svěrák a Uhlíř, muzikál Sněhurka a 7 trpaslíků aj.) Tato choreografie akcentující pohybovou kulturu malého tanečníka se odráží od charakteristiky písni s důrazem nácviku jednotlivých tanců . např. Valčík a jeho variace (Kdyby se v komnatách), Twist (Popocatepetl Twist), základy baletu (Sněhurka a 7 trpaslíků aj.), základní krokové variace - baletní, moderní apod. U starších adeptů vybíráme muzikálové písně k jejich věku.
  • nácvik písně (po pěvecké stránce) - s hudební předlohou, poté s hudebním základem - důraz na dikci v písni, výraz, výslovnost, pochopení výrazu a obsahu v písni. Dále je důležitá akcentace "správného" zpívaní - přirozeného, znělého, volného tónu s krásnou dikcí.
  • propojení písně s pohybem (choreografie)
  • nácvik dialogu, monologu či herecké interakce směřující k dramatické situaci v písni
  • propojení všech složek - zpěvu, tance a herectví.VÝUKA HRY NA KLAVÍR

Individuální lekce - lze kombinovat se zpěvem, i se zpěvem v angličtině

výuka probíhá na klávesách Yamaha (s dynamikou kláves)Pro školní děti

Klavír a zpěv

Zpěv s vlastním doprovodem klavíru je ideální kombinace pro rozvoj muzikality a hudebního cítění. Malí muzikanti se během tohoto kurzu naučí krásné skladby, které si sami doprovodí.Pro předškoláčky

Klavír a zpěv pro předškoláky

Začínat s klavírem a zpěvem před školní docházkou je skvělý způsob rozvíjení muzikality. Hravá forma výuky s naší milou lektorkou Adélou vás mile překvapí a v brzké době zaznamenáte první pokroky ve formě ovládnutí skladbiček a písní vhodných pro vaše malé ratolesti.
LektorkyJana Borková
Jana Borková je operní, operetní a muzikálová zpěvačka. Zpočátku studovala na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy obor anglický jazyk a hudební výchova, poté pokračovala studiem na prestižní Vysoké škole múzických umění v Bratislavě obor operní zpěv. Po ukončení svého studia se věnuje především sólovým operetním a muzikálových angažmá v různorodých divadlech jak v Čechách tak v zahraničí (Japonsko, Německo, Rakousko, Itálie). Mezi její nejvýraznější role patří Sylva Varescu (Čardášová princezna), Helena Zarembová (Polská krev) či Carlotta Giudicelli, kterou momentálně ztvárňuje v Goja Music Hall v muzikálu Fantom Opery. Výrazný úspěch zaznamenala v Japonsku, kde ztvárnila roli Violetty ve Verdiho La Traviatě.

Vedle sólových koncertních a divadelních angažmá se věnuje pedagogické činnosti (muzikálový zpěv) na soukromé Mezinárodní konzervatoři v Praze jako zástupce vedoucího oddělení. Její krédo : „ Nikoli každý je určen být profesionálním umělcem, ale rozvíjení hudebního cítění dětem dává nový rozměr ve vnímání emocí. Především dobrá nálada, radost z hudby, individuelní přístup, pestrost jsou důležité součásti hudebního rozvíjení. Pokud ode mne děti odcházejí s dobrou náladou a úsměvem na tváři - tak je to skvělé! “Adéla Wegschmiedová


Je studentka Mezinárodní konzervatoře v oboru muzikál. Několik let se věnuje aktivně pedagogické činnosti pod vedením Jany Borkové, se kterou úzce spolupracuje na přípravě uměleckých koncepcí v hudebním a muzikálovém oboru. V posledních letech ztvárnila několik muzikálových rolí v pražském divadle v Korunní a v roce 2018 v rámci festivalu Coolfest (Dvůr Králové) – role Anity (West Side Story). Její pozornost se soustřeďuje na malé hudebníky, kterým předává jak pohybové, klavírní, ale i pěvecké dovednosti.
KontaktKlavír a zpěv vyučujeme v našich učebnách v Úzké 112 v Berouně na Závodí

Z centra je to k nám 5 minut chůze a zaparkovat můžete na novém parkovišti u lávky přes Berounku, nebo o kousek dál na parkovišti na Zborovském nábřeží poblíž restaurace U štiky.
anglictina-beroun.cz/zpev

Ing. Martina Janušková

776 291 027

januskova@anglictina-beroun.cz

Úzká 112/2, Beroun - Závodí
© 2018 anglictina-beroun.cz